top of page

Kā apgūt valodu ar aplikāciju palīdzību?


angļu valodas apguve ar aplikācijas palīdzību

Mūsdienās mobilo aplikāciju veidi ir daudz un dažādi. Tās var palīdzēt tev teju jebkurā dzīves jomā, vai tā būtu fiziskās veselības uzturēšana, sava ikdienas grafika organizēšana, komunicēšana ar citiem cilvēkiem vai pat valodu apguve. Gluži kā jau jebkuru palīginstrumentu, tev ir jāzina, kā to pareizi lietot, lai patiešām gūtu no tā labumu. Te būs pāris ieteikumu optimālai valodu aplikāciju lietošanai.


Tehnoloģijas ir lieliskas. Ja vēl tās nonāk zinoša cilvēka rokās, tās var būt arī ļoti parocīgas. Viens no pozitīvajiem piemēriem – tās var palīdzēt iemācīties valodas. Tieši izglītojošo aplikāciju popularitāte pēdējo gadu laikā strauji pieaug, jo tās noder kā mācību palīglīdzeklis. Dažkārt pat kā alternatīvās vai tradicionālās izglītības līdzeklis. Galvenais iemesls lielajai popularitātei ir, protams, fakts, ka mācību līdzeklis ir kabatas izmēra ierīce, kura kalpo arī vairākām citām funkcijām. Turklāt labākās aplikācijas ir augsti attīstītas, interaktīvas un pielāgoties spējīgas, ieprogrammētas, lai ieinteresētu tevi mācīties.

Aplikācijas, tāpat kā grāmatas un valodu nodarbības, ir medijs, caur kuru tu vari apgūt svešu „mēli”. Jāņem vērā, ka tās efekts būs atkarīgs no tā, cik iesaistīts tu būsi konkrētajā aplikācijā. Ja virspusēji pāršķirstīsi grāmatu vai neuzdrošināsies izteikt ne vārdu valodu nodarbībās, tavs progress būs lēns. Tāpat arī ir jādomā attiecībā par valodu aplikācijām. Kā lai nodrošina, ka tu iegūsi pēc iespējas vairāk labuma no aplikācijas, un ko tev vajadzētu apsvērt, pirms nospied pogu “lejupielādēt”?

  1. Uzmanies no aplikācijas, kas sevi reklamē kā valodu apguves Svēto Grālu! Šādu aplikāciju mērķis būs atrisināt visas tavas problēmas visu laiku kaut ko pārdodot. Aiz katras valodu aplikācijas ir komanda aizrautīgu skolotāju un skolnieku, kuri apgalvos, ka valodas skaistums ir pasaule, kuru tā paver. Vai tu aprobežotos ar vienu mediju savā dzimtajā valodā? Visticamāk, nē, tāpēc necenties to pašu darīt arī savā jaunajā valodā. Izmanto aplikācijas intensīvi, bet ne ekskluzīvi.

  2. Uzstādi sev iemeslu un ieplāno savus aplikācijas lietošanas paradumus: vai tu vēlies runāt tekoši pāris nedēļu laikā vai arī meklē tikai smadzeņu treniņu? Labas aplikācijas ir strukturētas, lai palīdzētu ietilpināt mācības tavā ikdienas grafikā. Labākās aplikācijas pielāgo sevi, balstoties uz tavu uzvedību. Šīs aplikācijas veicina paradumu veidošanu, jo tas nodrošina regulāru atgriešanos.

  3. Atceries, ka aplikācija ir tikai palīglīdzeklis! Lielisks palīglīdzeklis, bet tas neaizvieto skolotāju vai reālu valodu pieredzi. Visas aplikācijas ir veidoties pēc spēles parauga. Šeit noder otrais punkts – tava personīgā motivācija jeb mērķis. Atceries, ka nelieto aplikāciju, lai pēc iespējas ātrāk pabeigtu piekto līmeni un vinnētu virtuālu naudas balvu vai zelta medaļu, bet gan, lai, aizbraucot uz Spāniju, tu spētu vietējiem pajautāt, kurā virzienā ir pludmale.

  4. Mums ir svarīgs tavs viedoklis! Šis nav tikai sekls mēģinājums samazināt sociālo attālumu starp bezsejainu attīstītāju un skolnieku – produkta lietotāju. Atsauksmes ir patiess zelts, jo tādējādi aplikācija tiek ātri vien uzlabota, lai atbilstu tavām prasībām.

  5. Padari savu mācīšanos sociālu! Tas nenozīmē, ka savs progress ir jāpublicē Facebook, bet gan jāpadara sava pieredze patiesi sociāla. Proti, sarunā draugu, ar kuru kopā mācies vai sacenties, kuram katru nedēļu būs lielāks progress. Papildini savas mācības ar valodu nodarbībām vai aizņemies grāmatu attiecīgajā valodā. Tā var būt arī iesākumā pavisam vienkārša bērnu grāmatiņa vai pasaulslavena pasaka, kuru jau labi zini dzimtajā valodā.

Šeit arī pāris no populārākajām valodu aplikācijām.

Valodu kursi - dažāda tipa uzdevumi:

  • Duolingo;

  • Busuu;

  • Babbel.

Jautājumi un atbildes, čats un sociālās aplikācijas - iespējams sarakstīties ar citiem lietotājiem, kuriem attiecīgā valoda ir dzimtā:

  • HelloTalk;

  • HiNative;

  • TripLingo.

Jautājumu un atmiņas kartiņas - balstītas lielākoties uz atmiņu, iegaumējot vārdus un frāzes:

  • Memrise;

  • AnkiApp;

  • Tinycards.

Izglītojošas spēles:

  • Mindsnacks;

  • Fluent Panda.

Visas šīs aplikācijas ir piemērotas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tajās ir iespējams regulēt arī līmeņus, ar kādiem vēlies apgūt valodas, piemēram, iesācēju līmenis, viegls, vidējs, sarežģīts. Turklāt visas iepriekš minētās aplikācijas ir pieejamas par brīvu.



Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page