top of page

Tulkojumi ar biroja apliecinājumu

Tulkojums ar biroja vai tulka apliecinājumu ir dokuments, kuram ir pievienots tulkojuma apliecinājums, ko veic profesionāls tulks birojā vai tulkošanas aģentūrā. Šāds apliecinājums nodrošina oficiālu apstiprinājumu tam, ka tulkojums ir ticams, precīzs un atbilstošs oriģinālam. Šādi tulkojumi bieži tiek pieprasīti oficiāliem dokumentiem, piemēram, juridiskās, izglītības vai medicīniskās jomas dokumentiem. Tulkojums ar biroja apliecinājumu ir īpaši noderīgs, ja dokumenti tiek izmantoti oficiālos procesos, piemēram, iesniegti tiesā, valsts iestādēs vai izmantoti uzņēmējdarbībā. Tas palīdz nodrošināt, ka tulkojums ir uzticams un atbilstošs oficiālajiem standartiem. Tulkojums ar biroja apliecinājumu ir īpaši noderīgs, ja dokumenti tiek izmantoti oficiālos procesos, piemēram, iesniegti tiesā, valsts iestādēs vai izmantoti uzņēmējdarbībā. Tas palīdz nodrošināt, ka tulkojums ir uzticams, atbilstošs ar precizitāti un pareizību pēc oficiālajiem standartiem.

​Profesionālisma apliecinājums

​Biroja apliecinājums liecina par to, ka tulkojumu veicis kvalificēts un profesionāls tulks, kas darbojas birojā vai tulkošanas aģentūrā. Tas piešķir dokumentam oficiālu raksturu un nodrošina ticamību.

Valodas precizitāte

Tulkojuma apliecinājums parasti norāda, ka tulkojums ir precīzs un atbilstošs oriģinālam. Tas īpaši svarīgi ir oficiālā dokumenta kontekstā, kur neprecizitātes var radīt dažādas problēmas

Tulkošanas pārredzamība

Biroja apliecinājums iekļauj informāciju par to, kad un kur tulkojums tika veikts. Tas nodrošina dokumenta pārredzamību un ļauj pārliecināties par tulkojuma īstumu.

Tulkošanas biroja apliecinājuma nepieciešamība

Ja šaubāties, kāds apliecinājums jums ir nepieciešams, vispareizāk, būtu to precizēt, sazinoties ariestādi, kur dokuments tiks iesniegts.

   Konteksta izpratne 

Būtu ieteicams jau iepriekš detalizētāk informēt par teksta tulkošanas prasībām un, ja nepieciešams, nodrošināt papildu informāciju par dokumenta saturu. Konteksta izpratne palīdzēs mums nodrošināt precīzus un piemērotus tulkojumus.

Tekstu pārbaudes un rediģēšanas process 

Pēc teksta tulkošanas mēs veicam tulkotā teksta rediģēšanu. Mēs pārskatām un rediģējam iespējamās teksta kļūdas vai neskaidrības. Tulkojumam tiek piesaistīts korektors, lai klientiem nodrošinātu visaugstāko tekstu tulkošanas kvalitāti.

Dokumenta saturiskā apliecināšana 

Tulkojums ar biroja apliecinājumu parasti norāda arī to, ka tulkojuma veidotājs ir pilnībā sapratis oriģināla saturu un tulkojums ir veikts, vadoties pēc prasmīguma un precizitātes standartiem.

Notariāla apliecinājuma papildinājums

Ir situācijas, kad ar biroja apliecinājumu iestādē, kur nepieciešams iesniegt dokumentu, ir par maz. Tad tulkojums jāveic ar notariālu apliecināšanu, ko arī varat veikt pie mums.

pexels-taha-samet-arslan-7781900.jpg

Daži no tulkojuma veidiem, kam tiek pieprasīts biroja apliecinājums

01

Juridiskie dokumenti

Līgumi, pilnvaras, tiesas dokumenti, juridiskie nolīgumi un citas juridiska rakstura dokumentācijas tulkojumi tiek pieprasīti ar biroja apliecinājumu. Tas nodrošina, ka tulkojums ir oficiāli apstiprināts un ticams tiesvedībā vai citos juridiskos un svarīgos procesos.

03

Izglītības dokumentu tulkošana

Diplomiem, izglītības sertifikātiem, skolas apliecībām un citiem izglītības dokumentiem var būt nepieciešams tulkojums ar biroja apliecinājumu, ja plānojat tos izmantot starptautisko studiju nolūkiem vai saistībā ar darba jautājumiem ārzemēs.

05

Uzņēmējdarbības dokumenti

Uzņēmējdarbības līgumiem, statūtiem, uzņēmuma dokumentācijai un citiem uzņēmējdarbības saistību dokumentiem var būt nepieciešams tulkojums ar biroja apliecinājumu, īpaši, ja tie tiek izmantoti starptautiskā mērogā.

02

Personu apliecības tulkošana

Oficiālie personu apliecinošie dokumenti, piemēram, dzimšanas apliecības, laulības apliecības un nāves apliecības, bieži tiek prasīti ar biroja apliecinājumu, ja tie tiek izmantoti ārpus to izsniegšanas valsts.

04

Tulkojumi medicīnas nozarei

Medicīnas ziņojumiem, receptēm un citiem medicīniskiem dokumentiem, kurus jāizmanto citās valstīs, var būt nepieciešams tulkojums ar biroja apliecinājumu.

06

Finanšu dokumentu tulkojumi

Finanšu pārskatus, bankas dokumentus un citus finanšu dokumentus var būt nepieciešams tulkot ar biroja apliecinājumu, īpaši, ja tie tiek izmantoti starptautiskos finanšu darījumos vai juridiskos procesos.

Ko ir vērts zināt par tulkojumiem ar biroja apliecinājumu

Ir svarīgi atzīmēt, ka prasības var atšķirties atkarībā no valsts likumdošanas sistēmas un konkrētā dokumenta veida. Pirms veicat tulkojumus, droši varat konsultēties ar mums! 

Ja normatīvajos aktos nav noteikts citādāk, tulkojamajiem dokumentiem var būt nepieciešams tikai tulka vai tulkošanas biroja apliecinājums. Tulkojumu apliecina tulkošanas birojs ar tulka parakstu vai biroja zīmogu. Tulkojumu birojs var apliecināt jebkuru tulkojumu – gan juridiski spēkā esošu dokumentu, gan vienkāršu tekstu. Līdz ar to, pirms tulkojuma pasūtīšanas vēlams noskaidrot, vai iestādē, kurā nepieciešams iesniegt tulkojamo dokumentu, drīkst to iesniegt ar tulkošanas biroja apliecinājumu. Pretējā gadījumā Jūsu dokumentam būs nepieciešams notariāls apliecinājums.

Cenas par tulkojumiem ar biroja apliecinājumu

Dokumentu (diplomi, apliecības, izziņas u.c.) tulkojumiem ar notāriālo vai tulkošanas biroja apliecinājumu cenas tiek aprēķinātas par gabaldarbu. Lai noskaidrotu cenu, sazinieties ar mums. Biroja apliecinājuma izmaksas 5,- EUR bez PVN.

Sazinieties ar mums sev ērtākā veidā!

bottom of page